Найголовніше, що необхідно пам’ятати – не можна поспішати. Можете порізати так штани, що потім їх вже не зашьyoшь, і ви тільки зіпсуєте хорошу річ. Для початку варто крейдою або милом помітити місця, де незабаром з’являться красиві потертості і як ніби недбалі рвані дірки. Не бажано робити прорізи на колінах, тому що в місці згину тканину розривається ще більше і через якийсь час з’являться величезні діри. Буде краще, якщо виберіть місця трохи вище або нижче колін.
1-й спосіб зробити рвані джинси.
Всередину штанини необхідно вставити фанеру або пластик – щоб розрізи не з’явились в не заплановано місцях. Далі зробіть тонкі надрізи паралельно внутрішнім білим ниткам які складаються основу джинсової тканини. Витягайте їх акуратно по одній, прибираючи чорні нитки, що йдуть перпендикулярно. В результаті залишаться тільки білі нитки, що з’єднують краю розрізу. Потім необхідно проклеїти білі нитки і підшити під низ флізеліновий шматочок-латку, інакше через пару прань нитки можуть прориватися. Такі «дірки» можна робити у вигляді смужок, сердечок та інших малюнків. Головне – робити надріз паралельно білим ниткам. Під низ можна також підшивати шматочки яскравих тканин – щоб надати більш оригінальний вигляд штанів.
2-й спосіб.
Підкладіть дерев’яну дощечку всередину штанів і зробіть кілька надрізів поперек штанини через 1-2 см. По розрізах звільніть поперечні нитки, залишивши поздовжні білі нитки. Поперечні нитки обережно срежте канцелярським ножем. Для створення незвичайного ефекту, можете вибілити рвані місця білизною, змочивши тампоном оброблене місце, попередньо підклавши всередину штанини пластик або дерев’яну дощечку. Крім штанин, можна зробити розрізи на кишенях або поясі. А також зробити бахрому, потерши кромку швів пемзою.