У холодну пору року нас атакують всілякі “застудні” віруси. Вони всім добре відомі під загальними назвами ГРЗ, ГРВІ та грип. Але як їх розрізняти, чи можна захиститися від них і чим лікуватися, якщо не врятувалися?
Різниця між ГРВІ (гостро – респіраторно вірусною інфекцією) і ГРЗ (гостре респіраторне захворювання) полягає в тому, що поняття “ГРЗ” ширше: воно включає респіраторні захворювання, викликані не тільки вірусами, але і бактеріями, мікоплазмами, хламідіями, грибами або декількома збудниками відразу.
Грип теж відноситься до групи гострих респіраторно – вірусних інфекцій, при цьому відрізняється крутим непередбачуваним характером, високою контагіозністю (заразністю), тому швидко переростає в епідемію і частіше за інших ГРВІ викликає ускладнення.
У респіраторних інфекцій є сезонні особливості: в осінні місяці “панують” головним чином риновіруси і парагрип, а в зимові з грудня по лютий – грип, а ранньою весною “господарюють” респіраторно – синцитіальних та аденовіруси, які викликають затяжні бронхіти. Спробуємо в них розібратися.
Риновірусні захворювання відрізняються сильною нежиттю, частим чханням, сухістю в носоглотці, першіння і болем в горлі при цілком пристойному самопочуття і практично нормальній температурі.
Для парагрипу характерні охриплий або взагалі пропав голос і гавкаючий кашель – ознаки запалення гортані (ларингіту). Дуже часто парогріпп залишає після себе “подарунок” – гайморит.
Аденовірусна і респіраторно – синцитіальних (РСІ) інфекції, як правило, протікають значно важче, з підвищеною температурою. РСІ викликає утруднене дихання і хрипи в легенях. При аденовірусні захворюваннях до ознобу, нежиті і кашлю через декілька днів додається різь в очах, потім збільшуються лімфотичні вузли, очі і мигдалини можуть покритися білими плівками.
Всі перераховані інфекції розвиваються поступово, починаючись з невеликого ознобу, нежитю, кашлю, температура вище 38 ° С не поднімается. Грип же атакує раптово: температура різко підскакує до 38 – 40 ° С, болісно болить голова (в основному лоб і виски), сильно ломить суглоби і м’язи, ріже очі. Накочує слабкість, запаморочення, пропадає апетит, іноді виникають нудота і блювота – прояви важкою вірусною інтоксикації. Але ніяких катаральних явищ при цьому не спостерігається. Вони можуть з’явитися пізніше, і, як правило, в тих випадках, коли приєднується інша інфекція або ускладнення. Висока температура при грипі тримається зазвичай від 1 до 3 днів, якщо довше – це погана ознака.
Способи профілактики респіраторно – вірусних хвороб практично однакові і напевно вам відомі. Оскільки інфекція передається повітряно – крапельним шляхом, в сезон розгулу вірусів бажано:
- якомога рідше бувати в багатолюдних місцях і носити респіратор;
- частіше мити руки з милом;
- перед виходом з дому змащувати носові ходи оксоліновою маззю, а по поверненню промивати ніс розчином морської солі або трав’яним настоєм;
- будинки щодня проводити вологе прибирання з відваром лікарських рослин;
- дихати цілющими ароматами, розбризкуючи за допомогою пульверизатора воду з декількома краплями ефірного масла, або запалювати аромалампу;
- підтримувати імунітет на висоті повноцінним, насиченим вітамінами і мінералами харчуванням і трав’яними чаями;
- більше гуляти на свіжому повітрі подалі від жвавих вулиць і автотрас;
- одягатися по погоді, щоб не застудитися;
- вчасно робити щеплення від грипу.
Якщо ви всетаки підхопили якийсь вірус, перше, що потрібно зробити, – це скасувати всі справи і лягти в ліжко. Ніякі ліки, тим більше антибіотики, без призначення лікаря приймати не можна. Антибіотики проти вірусів зовсім марні, тому їх прописують тільки в разі бактеріальних ускладнень. Пам’ятайте: антибіотики вбивають корисну мікрофлору кишечника, що провокує розвиток дисбактеріозу і завдає нищівного удару по імунній системі.
Не варто відразу пити жарознижуючі препарати, принаймні до тих пір, поки стовпчик температури не мине позначку 38 – 38,5 ° С. Підвищення температури – необхідна захисна реакція організму, під час якої інтенсивно виробляються антитіла, тобто відбувається процес імунізації і більшість вірусів гине. Дайте йому вибудувати міцний захисний бар’єр від цієї інфекції, щоб не підхопити її знову. Пам’ятайте: чим частіше ви приймаєте жарознижуючі, тим більше слабшає імунітет.
Якщо у вас грип, відмовтеся від аспірину. Розріджуючи кров, він тільки підсилює властивий грипу геморагічний синдром, коли проникність судинних стінок підвищується і кров ніби просочується крізь них. Пам’ятайте: грипозна пневмонія завжди буває геморагічної.
Что предлагает от гриппа и простуды природная аптека?
Що пропонує від грипу і застуди природна аптека?
Корінь солодки (лакричний корінь). Наукові дослідження, проведені в кінці минулого століття, показали, що цей чудовий корінь підвищує опірність організму до грипу та інших респіраторних інфекцій навіть у хворих на СНІД та виліковує від запалення легенів, викликаного особливо небезпечними збудниками – пневмоцистами, на які антибіотики не діють. Цілющі властивості і солодкий смак солодки надає Гліциризинова кислота. Завдяки саме їй наднирники виробляють більшу кількість гормону, який копіює запальні процеси і веде боротьбу з респіраторними захворюваннями.
1-2 ч.л. кореня солодки заливається склянкою кип’яченої води, все нагрівається на водяній бані 15 хвилин, проціджують і п’ється по третині склянки після їжі протягом місяця.
Полин, деревій, звіробій і материнка. Англійські вчені виявили, що аскорбінка в поєднанні з міддю підсилює противірусний захист. Зустрівшись на поверхні вірусу грипу, вони руйнують його оболонку. Тому під час епідемії фахівці рекомендують приймати мідь і вітамін С в комплексі, а також заварювати трав’яний чай з полину, деревію, звіробою і материнки – ці рослини багаті міддю.