Гарячий чай в зимовому лісі – що може бути краще? Виїжджаючи на природу термос буде не останньою річчю екіпіровки, який збереже гарячими напій або обід.
Термос також є прекрасним подарунком, який можна подарувати кому завгодно. Тим більше зараз існує величезний вибір за зовнішнім виглядом і ціною і важливо вибрати якісний товар. Необхідно звернути увагу на те, як довго термос може зберігати тепло. Також необхідно звернути увагу на пробку – чи не буде вона протікати.
Призначення термоса
Термоси умовно діляться на два види: для напоїв і для їжі. У термосів для напоїв вузька горловина, тому що через вузьку менше виходить тепла. У термосів для їжі – горло широке. Такі термоси втрачають тепло швидше.
Тривалість зберігання тепла залежить від наповнення термоса. Якщо термос заповнити частково, то вміст охолоне швидко через присутність там повітря. Тому купуйте термос саме такого обсягу, який будете повністю заповнювати.
Металева колба або скляна?
Термоси зі скляною колбою добре миються, не набувають неприємного запаху, краще тримають тепло, але мають великий мінус, який часто перекреслює всі їхні переваги – вони легко б’ються.
Якісні металеві колби не гірше скляних по теплопровідності, витримують падіння (краще не упускати). Однак мити їх складніше і не слід їх щільно закривати під час зберігання – може з’явитися «затхлий» запах.
Як вибирати термос при покупці
Можна орієнтуватися на відому марку, не кидайтеся на дешевий товар, так як він часто буває низької якості.
Під час покупки ретельно огляньте термос. Якщо вибираєте недорогий, зверніть увагу на пробку або кришку, щоб вона щільно прилягала до колби, струсіть – колба не повинна відходити і не мати сторонніх стукотів.
Пробки для термоса бувають з клапаном і без. Пробку без клапана необхідно повністю відкручувати, щоб налити з термоса. Втрати тепла при цьому трохи більше. Однак клапан може забиватися (наприклад заваркою). Клапан влаштований дуже просто, але він іноді може створити проблему – через зіпсований клапан може просочитися напій.
Зверніть увагу на запах всередині. Якщо запах різкий і неприємний – значить термос зроблений з неякісних матеріалів і прослужить не довго.
Остаточно переконатися в якості термоса можна налив в нього окропу. Якщо через десять хвилин термос нагрівся, значить теплоізоляція внутрішньої колби недостатня – через кілька годин навряд чи ви порадієте гарячим чаєм.