Вирішивши купити собі пуховик, ви зробили однозначно правильне рішення! Адже це одночасно стильний і теплий вид зимового одягу, який відрізняється неймовірною легкістю і доступністю – навіть хороший, ціна на якісний пуховик буде трохи нижче в порівнянні з шубами або ж дублянками, так що ця гарна можливість заощадити! Тим більше, до пуховику досить легко підібрати необхідні аксесуари та взуття. Тому пуховики – неважливо, короткі, середньої довжини або довгі – стали невід’ємною частиною гардеробу багатьох чарівних представниць слабкої статі.
Ви придбали пуховик і хочете, щоб він прослужив вам якомога довше. Кажуть, що його чистку можна проводити виключно в хімчистці. Але це не так! Уважна господиня в змозі самостійно зробити якісне прання пухових виробів в домашніх умовах.
І ось прийшов час першого прання. Виникає логічне запитання – як зробити це правильно, щоб пух не утворилося грудок, і верхній одяг не став непридатним для використання.
Виявляється, пуховики можна сміливо прати в пральній машині, дотримуючись при цьому всього декількох простих рекомендацій:
– використовувати делікатний режим;
– прати при температурі не вище 30 градусів;
– використовувати спеціальні рідкі засоби для прання.
Застосовуючи ці правила при пранні, ви зможете з легкістю прополоскати його. Застосування сухих порошків небажане, тому що вони можуть відіпрати тільки поверхневі плями і всякого роду забруднення. До того ж, порошок погано виполіскується з пуху, що згодом може викликати алергію.
Щоб не довелося прати пуховик двічі, рекомендується перед пранням запрати найбільш забруднені місця, такі, як комір, рукави і кишені. Але не варто попередньо замочувати весь пуховик.
Виправши пуховик вперше, необхідно прополоскати його не менше 2-х разів, тому що при пошитті в нього потрапляє технологічна пил, що зумовлює появу білих плям і розлучень на поверхні пуховика при сушінні. При цьому використовуйте режим додаткового полоскання. Перед пранням непогано було б вивернути виріб навиворіт, тим самим підвищуючи ймовірність того, що він не втратить своєї форми. Також не забудьте застебнути всі гудзики і блискавку. Адже при пранні зубчики блискавки деформуються, що може ускладнити подальше застібання, а гудзики можуть просто відірватися.
Існує легкий спосіб не дати звалятися пуху в грудки під час прання. Перед пранням необхідно покласти в барабан пральної машини разом з пуховиків кілька тенісних м’ячиків, які можна придбати в будь-якому відділі спортивних товарів. Під час прання вони будуть збивати пух і не дадуть йому утворити грудки. Якщо ж тенісних м’ячиків під рукою не виявилося, то після прання досить повісити пуховик на мотузку і збити його звичайної «хлопавкою» для килимів.
Віджимати пуховик теж слід дуже обережно, на делікатному режимі. Не прагніть віджати його насухо. Сушити свою річ слід виключно вдома, повісивши на вішалку, а не на балконі або вулиці, тому що в процесі сушіння не зайвим буде його кілька разів струсити, щоб пух всередині правильно розподілився. Слідкуйте за тим, щоб в кімнаті, де сушиться пуховик, не було прохолодно, тому що виникає ризик покриття пуху цвіллю, яку неможливо вивести. Ні в якому разі не сушіть свій пуховий виріб на батареї!
Навіть використовуючи всі перераховані вище рекомендації, не варто прати ваш пуховик занадто часто – надмірний механічний вплив значно скорочує термін носіння виробу.
Доглядайте за пуховиком правильно, і нехай для вас улюблена річ прослужить як можна довше! Бажаємо успіху і гарного прання!