1. Не вмикайте надто гарячу воду
Гаряча вода дійсно знищує бактерії на шкірі рук. Але чи повинна вона для цього, наприклад, обшпарювати? Вода починає вбивати бактерії, досягаючи температури в 55 градусів за Цельсієм, що доставляє як мінімум роздратування шкіри рук при тривалому миття – занадто гаряче. Комфортна температура для миття – 38 градусів за Цельсієм. Звичайно це не означає, що необхідно ходити всюди з градусником, суть в тому, що ні доставляйте собі неприємні відчуття. Вибирайте найбільш комфортну температуру води при митті рук. Усе інше, а саме – «змивання» бактерій, це вже справа, грубо кажучи, техніки. 15-20 секунд потирання рук одна об одну буде досить, щоб скоротити ризик зараження вашого організму який-небудь заразою.
2. Правильно намилюйте руки
Саме мило може бути будь-якої форми, кольору і запаху. Навіть не так важливо, антибактеріальну воно чи ні: його призначення в тому, щоб змивати бактерії, а не вбивати їх. У деяких вчених навіть є побоювання, що антибактеріальне мило не тільки не є більш ефективним, ніж звичайне, але і може нести певну загрозу для людини. Існує припущення, що при тривалому застосуванні антибактеріальних засобів можуть з’явитися бактерії, які потім вже ні на які речовини реагувати не будуть.
У будь-якому випадку, в громадських місцях зазвичай є лише рідке мило. На його якість ви все одно не можете ніяк вплинути, тому просто ретельно мильте кисті і пальці, а також зап’ястя, а потім змивайте.
3. По можливості уникайте контактів з кранами
Всі крани в громадських місцях чіпають безліч людей, а значить на них залишається те, від чого люди так намагаються позбутися. Мова про бактеріях, звичайно. Тому після миття рук бажано вимикати воду в громадському місці наступними способами:
- за допомогою серветки або паперового рушника;
- якщо їх немає, то ліктем. Те ж саме може ставитися до ручок дверей, хоча їх повертати одним ліктем точно буде складніше.
Якщо кран вмикається і вимикається автоматично, то однією проблемою буде менше.
4. Витирайте руки насухо
Після того як ви вимили руки, їх бажано витерти рушником, або висушити за допомогою сушарки. Якщо вибирати між тканинним і паперовим рушником, то бажаніше використовувати другий, воно більш гігієнічно і не вимагає ніякого догляду. Тканинне рушник необхідно обов’язково і регулярно прати, щоб вона сама не ставало джерелом небезпечних бактерій.
5. Використовуйте спеціальні антисептики
У громадських місцях можна взагалі не мити руки. Але тільки за умови, що у вас з собою є який-небудь антисептик для рук. Він цілком зійде, щоб тримати руки в чистоті (якщо їх зовсім не забруднити, звичайно). Це хороший варіант для тих, хто зовсім не хоче мати справу з усякими брудними кранами, дверними ручками і тому подібним.