Пам’ять включає в себе процеси придбання, зберігання і подальшого вилучення інформації. Вона залежить від здоров’я мозку. Через деякі хвороби або в старості пам’ять погіршується, але її можна відновити за допомогою спеціальних методів. Наведені нижче поради допоможуть вам поліпшити пам’ять:
1. Асоціації. Намагайтеся знаходити зв’язок між предметами для кращого запам’ятовування. Використовуйте уяву.
2. Висипайтеся! Для гарної пам’яті необхідний хороший сон. Наш мозок потребує повноцінного відпочинку. Якщо ви регулярно відчуваєте брак сну, це може відбитися на вашій роботі, можливості приймати рішення, мисленні і навчанні. Саме під час фази повільного сну підвищується активність мозку і поліпшується пам’ять.
3. Для кращого запам’ятовування групуйте інформацію. Це допоможе вам її краще запам’ятати. Список випадкових предметів зазвичай запам’ятовувати важче.
4. Повторюйте інформацію, яку намагаєтеся запам’ятати. Такий метод запам’ятовування називають повторенням з інтервалами.
5. Щоб краще запам’ятати інформацію, все записуйте. Це допоможе вам не тільки краще все запам’ятати, а й зрозуміти.
6. Намагайтеся, наскільки це можливо, уникати стресу. Стрес є найголовнішим ворогом мозку, так як повністю позбавляє його енергії. Хронічний стрес руйнує клітини мозку і завдає відчутної шкоди тим областям, які беруть участь у формуванні нових спогадів і пошуку інформації. Для поліпшення пам’яті можуть використовуватися такі нетрадиційні методи як медитація і йога.
7. Регулярно вирішуйте головоломки і ребуси. Це послужить хорошою зарядкою для мозку. Також дуже корисно розгадування кросвордів і судоку.
8. Дотримуйтеся здорової і добре збалансованої дієти. Вживайте продукти, багаті омега-3 жирними кислотами (здоровими жирами), антиоксидантами, вітаміном E. Дуже корисні зелені листові овочі і фрукти. Омега-3 жирні кислоти допомагають функціонувати мозку, а антиоксиданти захищають його від окисних пошкоджень.
9. Почніть відвідувати спортивні секції. Регулярні фізичні вправи забезпечать організм киснем і живильними речовинами. Вони поліпшать циркуляцію крові, і, отже, роботу всіх систем організму, включаючи мозок. Регулярні заняття фізкультурою позитивно позначаються на продуктивності роботи і пам’яті.
10. Обмежте споживання насичених жирів. Вони містяться в таких продуктах як червоне м’ясо, незбиране молоко, масло, морозиво, смажені продукти і плавлені сири. Надмірне вживання цих продуктів може значно погіршити пам’ять і стати причиною розвитку недоумства. Після досягнення певного віку людині слід обмежувати себе в споживанні надмірної кількості калорій. В іншому випадку, можливі різні проблеми зі здоров’ям.