Спустошені, заїдає депресію солодким, знаходите розраду на дні чарки? Життя втратило сенс? У наявності дефіцит серотоніну – гормону радості. Давайте його піднімати. І ніякої «хімії»! Тільки натуральні рецепти.
Ультрафіолет
Сонячні ванни – один з найефективніших способів підняти серотонін. Ось чому взимку і восени ми починаємо хандрити – серотонін падає. У період сонячного дефіциту можна побалувати себе солярієм, і нудьгу як рукою зніме.
Нічний сон
«Спати ночами – теж мені за новина», – скажете ви. Адже саме так все і живуть. А ось і ні. Ви – везунчик, якщо ваш ритм життя відповідає природному. Величезна кількість людей по ночах працює, просто сидить біля комп’ютера або проводить час в клубах. При такому режимі не тільки падає серотонін, а й повністю змінюється гормональний фон. Спіть по ночах, і життя буде в кайф.
Спорт
Годинне заняття у фітнес залі підвищує концентрацію серотоніну в 7 разів! Ось чому, спробувавши фітнес, так складно від нього відмовитися. На стан ейфорії елементарно підсаджуєшся. І ця залежність, на щастя, корисна для здоров’я.
Секс
Один з найприємніших способів підвищити вироблення «гормону радості» – це секс, який завершується оргазмом. Ось чому люди без сексу звіріють – серотоніну не вистачає. І саме тому люди, які не мають сексуального партнера, часто компенсують дефіцит їжею або алкоголем. І те, і інше підвищує серотонін.
Масаж
Масаж в принципі процедура корисна для здоров’я і психіки. Що стосується серотоніну, масаж збільшує його концентрацію і одночасно знижує рівень кортизолу – стресового гормону. Подвійна вигода.
Десерт
На жаль, найлегший шлях до підвищення серотоніну – поїсти солоденького. «Гормон щастя» виробляється стрімко! На жаль, так само стрімко виробляється і залежність від солодкого. Ейфорія проходить через півгодини, і організм вимагає нової дози. Замкнуте коло, з якого вибратися вкрай складно. Тому залишимо солодке в спокої і обговоримо корисні харчові звички, які теж сприяють виробленню гормону щастя.
Сир
В їжі серотонін не міститься, але вплинути на його вироблення продукти харчування можуть. Особливо ті, в яких міститься триптофан. Рекордсменом за змістом триптофану є сир.
Вітаміни групи B
У не меншому ступені на синтез серотоніну впливають вітаміни групи В. Їх достатньо в крупах (гречці, вівсянці) і субпродуктах (печінці). Доведеться переглянути свої погляди на вівсяну кашу, правда?
Магнiй
Поряд з вітамінами групи В і триптофан у виробництві гормону щастя бере участь мінерал магній. Що з’їсти, щоб поповнити його резерв? Лідери за змістом магнію – курага, мигдаль, фундук, родзинки і арахіс, а ще горох, квасоля і сочевиця. Як часто вони присутні в вашому меню?
Омега-3
Нарешті, щоб жити в кайф, необхідно забезпечити раціон Омега-3 жирними кислотами. Одна з кислот класу Омега-3, докозагексаеновая, впливає на функціональність мозку, який, в свою чергу, регулює синтез серотоніну. Продукти з Омега-3 – жирна риба, лляне масло і горіхи. Смачного! І живіть в кайф!