Здорові і натуральні продукти не повинні бути розкішшю. Не обов’язково витрачати левову частку бюджету, щоб побалувати себе і близьких свіжими фруктами, овочами або молочними продуктами, купуючи їх в спеціалізованих дорогих фермерських лавках, що приділяють більше часу самопіару, ніж розширення асортименту на полицях, або на ринках, де ціни, прямо скажемо, кусаються . Ось кілька простих порад, як правильно купити потрібні продукти в звичайному супермаркеті і не витратити багато грошей на це.
Розпродажі і акцції
У великих супермаркетах постійно проходять акції і розпродажі з приводу і без. Деякі товари можна придбати зі значною знижкою, або купити два за ціною одного. Існує думка, що акційний товар має дефекти. Це не завжди так. Порядні рітейлери просто таким чином звільняють місце на полиці для нової партії товару або привертають увагу до певного виробника, з яким у нього особливі договірні відносини.
Купуйте сезонні фрукти та овочі
У сезон фрукти та овочі набагато дешевше. Магазинам не доводиться витрачатися на їх доставку з іншого кінця світу. Виняток становлять лише ті дари природи, які за визначенням не ростуть у вашому регіоні. Але і тут впадати у відчай не варто. Жоден продавець не хоче, щоб товар згнив на прилавку, тому ціна впаде. Головне – почекати.
Не женіться за розрекламованим товаром
Бренд коштує дорого. У його розкрутку і підтримку іміджу на ринку постійно вкладаються величезні гроші. Купуючи баночку йогурту або молока, яке вам рекомендує медійна персона, ви допомагаєте окупити цей рекламний ролик і оплатити роботу людей, в ньому беруть участь. Запам’ятайте, якщо по телебаченню або радіо багато разів сказали, що товар унікальний це необов’язково так. Завжди є альтернатива. Придивіться до аналогічного продукту. Нехай упаковка не така яскрава, але суть та ж.
Купуйте заморожені продукти
Заморожені продукти не гірше свіжих. До того ж вони відмінна альтернатива овочам і фруктам, чий сезон закінчився. Свіжу полуницю можна купити і в січні, але вона буде набагато дорожчою тією кількістю ягід в замороженої упаковці. По набору вітамінів виграє за явною перевагою заморожена полуниця, адже її заготовляли в сезон, а свіжу ростили в тепличних умовах з незрозумілими добривами.
Купуйте великими упаковками
Оскільки їсти ви не перестанете, купуйте продукти у великих економічних упаковках. Вони набагато вигідніше по грошах, але не варто все ж забувати про термін придатності. Запастися можна крупами, макаронами, горіхами, джемами, консервованими овочами і фруктами, медом і сухофруктами.
Уникайте продуктів, розташованих в середині магазину
Як правило в середині супермаркету розміщені продукти в упаковці – напівфабрикати з м’яса, птиці, рибні палички, котлети, пироги, які потрібно розігріти в мікрохвильовці, готова піца, порошкові супи, в той час як цілком звичайні продукти, які можуть легко перетворитися на обід або вечерю завдяки вашому кулінарному майстерності і старанням, розкладені по краях. В цьому є маркетинговий прийом, на яку вам не варто попадатися. Не лінуйтеся, готуйте самі. Так смачніше і дешевше.
Складайте список
Перед тим як відправиться за покупками, складіть список необхідного. Це допоможе уникнути непотрібних витрат. Безумовно вони будуть, але набагато меншими, ніж якщо ви підете без списку.
Не йдіть в магазин голодним
Голод – поганий порадник. Вам захочеться всього і відразу. Ви зробите імпульсивні покупки, про які потім будете шкодувати. Спочатку поїжте, а потім відправляйтесь в супермаркет.