Існує багато думок – мити чи не мити. Одні вважають, що хоча б раз в 2 – 3 місяці мити необхідно, а інші дотримуються думки, що мити взагалі немає потреби, а тільки в екстрених випадках. Пояснюється це тим, що кішки дуже охайні тварини, вони не пахнуть і призводять самі себе в порядок вже з 3-х тижневого віку. Якщо кішка дуже вже пухнаста або лінива (частіше коти) або сама погано справляється з наведенням чистоти, тоді мити просто необхідно.
Правильно купаємо
Купання для кішок – це стрес, особливо якщо це перше купання. І якщо ви просто засунете її в таз з водою або під кран, то наступного разу страх буде вже позамежним. Тому попередньо заспокойте кицьку і ласкаво спілкуйтеся з нею, поки будете приймати ванну.
Заздалегідь приготуйте все лазневі приналежності, щоб потім в паніці не шукав їх по всій ванній після купання.
Температура у кішок на пару градусів вище нашої і тому воду краще набрати трохи тепліше нам звичною. Щоб об’єктивніше оцінити температуру води – опустіть внутрішню частину ліктя під струмінь води, багатьом мамам цей метод добре знайомий.
Найкраще мити кішку в ванною або тазику, головне стежте, щоб рівень води не перевищував рівень живота. Зверніть увагу, щоб лапки улюбленця стояли впевнено на дні, інакше тварина запанікує і вам доведеться довго заспокоювати істерику.
Чи не мийте кішку людськими шампунями! Кислотно-лужний баланс кішок відрізняється від нашого, тому може виникнути серйозне роздратування і ваш улюбленець буде довго свербіти після купання. Не полінуйтеся придбати в зоомагазині відповідний для кішки шампунь.
Попередньо налийте в тазик шампунь і збийте його до утворення піни, обов’язково зробіть це без присутності кішки, щоб не шокувати завчасно. Потім акуратно, щоб не злякати, опускаємо вихованця в воду і руками намочують шерсть, щоб вона промокла до підстави, одночасно масажуємо брудну шерсть. Постарайтеся тримати вихованця міцно, але не завдавати болю. Необхідно, щоб ваші рухи були спокійними і плавними. Потім слабким струменем з душу добре змиваємо шампунь, щоб кицька НЕ нализалася залишками шампуню. Слідкуйте, щоб в вуха не потрапила вода, тому що це може викликати запалення і вам не довелося ще лікувати вашу кішку. Для цього попросіть когось вам допомогти, щоб прикривати вушка, або закрийте їх ватою.
Після закінчення купання, загорніть акуратно кішку в рушник цілком з головою, для того щоб рушник максимально ввібрало вологу. Обітріть і заспокойте вихованця. Повністю шерсть висохне приблизно через 2 – 3 години. Сушити кішку феном навіть і не думайте, тому що це може викликати стрес ще більший, ніж купання. Підбадьорте свого улюбленця добрими словами та турботою, а також не забудьте винагородити за відвагу, пригостивши вкусняшки.