Ви думаєте, що достатньо витратити гроші на речі зі справжньої шкіри, а не якийсь там дерматин, і все, ти вже крутий? А ось і ні! Не забувайте, що за речами зі шкіри потрібно ретельно доглядати, будь то взуття, куртка або сумка. Шкіра примхливий матеріал, який в невмілих руках швидко перетворюється на тлін. Але ми розповімо, як продовжити його життя.
1 Уникайте плям від води
Вироби: Всі вироби зі шкіри
Шкіра за своєю структурою пориста, а це значить, що вона буде поглинати рідини і залишати негарні сліди. Треба якомога швидше прибирати ці розводи, адже чим вони старше, тим важче їх прибрати. Звичайно, в хімчистці їх видалять на раз-два, плюс до всього можна знайти з півсотні способів видалити ці розводи за допомогою нашатирю, рідкого мила і простий щітки з порошком. Але навіщо створювати собі проблеми, досить дотримуватися просте правило: носіть з собою ганчірку або хустку і при будь-якій зручній можливості витирайте свої куртку, сумку і рукавички насухо.
2 Користуйтеся водостійкими спреями
Вироби: Всі вироби зі шкіри
Водостійкі спреї дуже корисна штука, яку багато хто недооцінює. Насправді ви набагато більше втратите, якщо проігноруєте це чудо хімічної думки. Адже ось яка справа: коли шкіра намокає, вода вивільняє масла, які пов’язують між собою волокна шкіри. В результаті цього нехитрого хімічного процесу шкіра стає менш еластичною, тріскається і всіляко псується. Знайти спрей – не проблема. Їх так багато, що вистачить зруйнувати озоновий шар декількох планет.
3 Підтримуйте форму
Вироби: Взуття та сумки / портфелі
Згодом шкіряні вироби втрачають форму. Причин багато, але найпоширеніша – це спека. Тепло наших тіл і сонця буквально висушує шкіру, в результаті чого вона втрачає вологу і нормальний вигляд. Іноді її корчить так, що стає незручно носити (якщо мова йде про туфлях). Таку навіть в голодний рік є не захочеться. Щоб підтримувати форму взуття, використовуй кедрові колодки. Мало того, що вони не дають їй деформуватися, так ще й поглинають неприємний запах. Не потрібно рубати кедр, простіше купити. Продаються в багатьох пристойних взуттєвих магазинах, не кажучи вже про інтернет. З сумками все ще простіше – досить не давати їм пустувати. Згадайте ринкових продавців, які набивають її папером. Набивають якраз для цих цілей – щоб форму тримала. Якщо немає паперу, засуньте кульки, пакети – все що завгодно, лише б було м’яке.
4 Чистіть частіше, і не тільки туфлі
Вироби: Всі вироби зі шкіри
Здавалося б, така елементарна і всім зрозуміла процедура, в чиїй користь мало хто сумнівається, і тим не менше більшість її ігнорують. Чим частіше чистиш, тим краще річ виглядає. Причому чистити необхідно не тільки туфлі, але і куртку. І не тільки коли на ній шар бруду, а постійно. Якщо у вас вистачило грошей на виріб з натуральної шкіри, то вистачить грошей і на щітку з волосся кабана. Саме кабана, оскільки його щетина м’яка і не дряпає шкіру. Якщо шкіра доведена до такого стану, що ніяка щітка не допомагає, то протріть ганчіркою, змоченою слабким мильним розчином. Більш того, бажано користуватися кондиціонером для шкіряних виробів. Він робить шкіру м’якше і не дає їй втрачати вологу. А як ми вже сказали, якщо шкіра втрачає вологу, то вона стає менш еластичною.
5 Поліруйте взуття так, щоб було видно ваше відображення
Вироби: взуття
Як відомо, туфлі повинні блищати до такої міри, щоб в них можна було побачити своє відображення. Для цього шкіряні туфлі потрібно полірувати – не просто ганчірочкою пройтися, а зробити досить трудомістку процедуру на зразок тієї, що виконували юні чистильники взуття на початку XX століття. От раніше було зручно: йдеш собі по вулиці, а який-небудь негреня, закусивши губу, драїть твої черевики. Зараз на вулицях тобі запропонують максимум виміряти свою вагу, тому вчіться полірувати самостійно. Процедура складається з 3 етапів: Очищення – просто прибираємо пил і бруд з взуття. Кондиціювання – нанесення крему, який підготує шкіру для полірування. Полірування – нанесення воску, який захистить шкіру і додасть їй діамантовий блиск. Як неважко здогадатися, вся принадність процедури не в чистоті і блиску, а в захисних функціях воску. Він просто відштовхує бруд і захищає взуття від підступної вологи і згубних проявів навколишнього середовища.
6 Забезпечте належне зберігання
Вироби: Всі вироби зі шкіри
Вся навколишнє середовище ненавидить твій портфель і твою куртку. Волога, сонячні промені і перепади температур зроблять все, щоб привести шкіряні речі в непридатність. Тому зберігайте їх належним чином. Наприклад, ні в якому разі не залишайте їх влітку в багажнику. Сумки зберігайте на полицях, а не вішайте за ручку – чим менше висить, тим довше проживе. Взуття краще класти в мішки або, якщо таких немає, пакети, перш ніж покласти в коробку. Тоді вона не буде стиратися і припадати пилом. Шкіряну куртку – тільки на вішалку, щоб вона не витягується і не з’являлося складок.
7 Майте до кожної речі свій підхід
Всі ці процедури віднімають чимало часу. Однак не всі речі вимагають однакового догляду. Зрозуміло, чим частіше ви нею користуєтеся, тим частіше поліруете, чистите і так далі. Перш за все догляду вимагають ті речі, які безпосередньо контактують з тілом. Людський піт – речовина, м’яко кажучи, неприємне, і на користь шкіряних виробів не йде. До речі, в містах з м’якою зимою шкіра зношується не так сильно, як в місцях, де середня температура січня -20. Тому і зношуються речі не так швидко, і часу на догляд за ними потрібно менше. Ці кроки можуть здатися нудними, але якщо не хочете викидати річ через рік, то доведеться помучитися. Річ дорога, так що поважайте хоча б свої власні гроші.