Повільно падаюче листя з кожним днем забирає частинку хорошого настрою. Настає сезон зневіри і смутку … Ось що з цим робити? Перестати хандрити! Тим більше, що варіантів підняти собі настрій більш, ніж достатньо.
1. Меню від шефа: продукти для гарного настрою
Наш емоційний стан безпосередньо залежить від продуктів, які ми вживаємо. Восени слід міняти свій раціон харчування, оскільки в цей період організм катастрофічно потребує додаткового насиченні вітамінами. Тому слід додати в раціон продукти, які насичені жирними кислотами Омега-3: риба (особливо сімейства лососевих) і риб’ячий жир, морепродукти, червона ікра. Допомагають справитися з осінньою нудьгою продукти, що містять фолієву кислоту: теляча, свиняча печінка, печінка тріски, бобові, шпинат, брокколі, спаржа і цитрусові. І не забуваємо про вуглеводи: каші, випічка з борошна та ін.
Від жирного до гіркого. Недолік В12 провокує нудьгу, а в більш важкій формі переростає в апатію. Щоб не сумувати через дрібниці, міняємо звичайну гірчицю на французьку. До її складу входять всі ті ж вітаміни групи В, завдяки яким піднімається настрій.
Від гіркого до гострого. Вченим вдалося довести, що вживання гострої їжі / соусу активує сенсорні ділянки мозку, що відповідають за біль, і провокують їх виробляти велику кількість ендорфінів, а це – гормон радості. Ось такий парадокс.
А на десерт – гіркий шоколад! При виборі цих ласощів варто звернути увагу на процентний вміст необробленого какао. Його має бути не менше 72%. Тоді смуток-тугу як рукою зніме.
2. Насичення сонцем: кольоротерапія
Якщо меланхолія наступає на п’яти, прикрасьте сірі будні жовто-помаранчевої палітрою. Ці кольори «огортають» підсвідомість теплотою сонячних променів і дарують 100% заряд щастя. Розставте по дому предмети декору з цієї колірної гами: настільну лампу, вазу, шкатулку у вигляді ананаса, попросіть бабусю зв’язати приліжковий килимок.
Купіть лимонний махровий плед, або флисову піжаму мангового кольору. Якщо у вас є фітнес-трекер, або смарт-годинник – замініть ремінець. Причому не обов’язково використовувати насичені жовто-оранжеві відтінки. Навіть блідо-жовтий або світло-персиковий кольори допоможуть морально підбадьоритися.
3. Дихайте глибше: ароматерапія
Є безліч варіантів підняти собі настрій за рахунок ароматів. По-перше, поставити на поличку Аромадіффузори. По-друге, капнути пару крапель ефірного масла в аромалампу, або локально нанести на точки пульсації тіла. По-третє, запалити аромасвічки. І нарешті, прийняти теплу ванну з аромопеной.
Який же аромат повинен бути? Більшість вчених, які досліджують вплив запаху на психоемоційний стан людини, практично одноголосно віддають першість лимону. Цей запах більше інших запобігає емоційну пригніченість і занепад духу. Але не слід робити його занадто концентрованим, щоб не викликати умовний рефлекс: лимон = слина.
Ваніль – це аромат дитячих спогадів. Забавних і теплих. Тому не дивно, що ці нотки дарують нам умиротворення, комфорт і налаштовують на позитив.
Жасмин – особливий антидепресант. Його аромат не тільки контролює і підтримує емоційний тонус, але і додає відчуття впевненості й оптимізму.
Щоб отримати максимальний заряд енергії, і швидко прогнати нудьгу – заваріть кави. Аромат кавових зерен підбадьорить так, що просто сумним лежати на ліжку вже не вийти.
4. Несіть попкорн: кінотерапія
Особливо приємно в прохолодний, похмурий день укутати в теплий плед і подивитися комедії. Цей жанр жартами і смішними сценками налаштовує на позитивні емоції. Через сміх (і навіть легку посмішку) йде виплеск вже знайомих нам ендорфінів. Трансляція позитивного сюжету протягом усього комедійної стрічки «підживлює» підсвідомість щастям.
Вчені зовсім недавно довели, що коротке відео на YouTube про котиків чи кумедні фейли нічим не гірше проганяють нудьгу. Досить 15-ти хвилинного безперервного сміху, щоб повністю зрівняти рахунки з повнометражною комедією.
5. Не тільки алкоголь: напої для настрою
Як говорилося вище, можна випити чашку ароматної кави. Але існують і інші напої, які нічим не гірше борються з нудьгою.
Зелений чай теж містить кофеїн, але не в чистому вигляді. Правильна назва «чайного кофеїну» – теїн. Він також бадьорить, але, на відміну від кофеїну, не так шкодить організму.
Бадьорість духу піднімають трав’яні чаї. Міксуючи ромашку, жасмин, пелюстки чайної троянди, перцеву м’яту і отримуємо «коктейль бадьорості». Залежно від різноманітності компонентів, індивідуальних реакцій організму на той чи інший інгредієнт, а також їх тонізуючі властивості, можна «винайти» свій ідеальний еліксир від осінньої хандри.
Какао – напій-фаворит Маршалла з популярного серіалу. Беремо з нього приклад і робимо: «Перерва на какаушко!». У ньому міститься магній, здатний звести на нуль похмурі думки і побороти сезонну тугу.
Для любителів свіжих соків є теж чудова новина. Чи знаєте ви, що фреш з апельсина – потужна доза вітаміну В6 і фолієвої кислоти, а томатний сік – джерело серотоніну? Обидва напої виділяють гормону «гарного настрою».
Наступним «ліками» від депресії, за результатами багаторазових досліджень, вважається кефір через вміст корисних живих мікроорганізмів – пробіотиків. Цей кисломолочний продукт не тільки підніме настрій, але і покращує мікрофлору організму.
Якщо ваша ж рука тягнеться до алкоголю, зробіть вибір на користь вина або пива. У маленькій дозі настрій стане грайливим і безтурботним, АЛЕ надлишок алкоголю завжди несе наслідки – ще більше пригніченості і нагнітання похмурих думок.
6. Ніде правди діти: have sex
Як виявилося, довге утримання від інтимних стосунків «відправляє в сплячку» певний сегмент мозку, що відповідає за гарний настрій. Воно може погіршуватися само по собі з кожним днем сильніше, але людині складно уявити, що причина нудьги – відсутність сексу. Під час інтимної близькості обидва партнери відчувають весь спектр позитивних, пристрасних і палких емоцій. Цей сплеск любовних флюїдів геть блокує всі негативні думки, змушуючи організм насолоджуватися кожною секундою процесу. Цікаво, що сексопатологи рекомендують займатися цим з самого ранку, щоб перебувати в гарному настрої цілий день. Навіть існує теорія, що інтимна близькість здатна заповнити недолік гормонів щастя на сім днів!
Якщо партнера немає, на допомогу прийдуть теплі обійми друзів, родичів, тісканя чотирилапого улюбленця. Ефект не такий потужний, але теж стимулює вироблення окситоцину – “гормону кохання».
P.S. Щоб хандра розсіялася, як ранковий туман, просто почніть діяти, а який із способів вибрати – вирішувати вам.