Комплекс вправ

Близько тижня необхідно виконувати кругові рухи головою. Якщо буде нудити – не зупиняйтеся, це абсолютно безпечно.

На наступному етапі додаємо нахили. Стоїмо прямо, ноги на ширині плечей, потягується спочатку до правої, потім до лівої ноги. Важливо стежити за диханням: нахил – видих, повернення в вихідне положення – глибокий вдих.

Через 20 днів додаємо тренування боксом. Стиснувши кулаки і зігнувши лікті, боксуємо з невидимим супротивником: викидаємо праву руку вперед і вліво (голова і тулуб при цьому роблять легкий поворот слідом за рукою), повертаємо її в початкове положення і відразу з силою викидаємо вперед і вправо ліву руку.

Далі додаємо ходьбу: пару метрів пройти вперед і, не обертаючись, стільки ж назад. Після кількох днів занять ускладнюємо – крокуємо з закритими очима.

Виконуйте комплекс кожен день, кожну вправу повторюйте 10-15 разів.

І взагалі корисно все, що змушує світ навколо пускатися в танок: перекиди через голову, вправи на турніку і брусах, катання на гойдалках-каруселях, які ще іноді встановлюють на дитячих майданчиках. Навіть таке просте заняття, як кружляння на стільці істотно загартовує орган рівноваги.

Йога

Вправа просте, однак вимагає концентрації. Необхідно сісти з прямою спиною. Зробіть глибокий видих із зусиллям. Потім вдих – діафрагма опускається вниз, живіт випинається, повітрям заповнюється нижня частина легенів. Потім розширюється грудна клітка, заповнюючи повітрям середину. В кінці за рахунок ключиць і м’язів шиї заповнюється верхня частина легенів. Плавно видихаємо в тому ж порядку: живіт, груди, ключиці. Зверніть увагу: вдихаємо через ніс, а видихаємо через рот.