Кожен день і на роботі, і вдома людина піддається стресовим ситуаціям. Хтось переносить їх без шкоди для свого організму, а деякі згодом страждають від всякого роду захворювань. Адже кажуть недарма, що всі хвороби від нервів.
Щоб уникнути стресових станів, психологи радять кілька способів профілактики. Це може бути релаксація (розслаблення) після напруженого дня. Прийшовши додому, сядьте в крісло або на диван хвилин на 10 і просто посидьте спокійно, спробуйте розслабитися, подумайте про щось хороше або зовсім ні про що. Можна включити заспокійливу музику. Мелодія приємна на слух піднімає настрій і покращує роботу мозку. І лише потім приступайте до своїх домашніх справах. Це не дасть вам виплеснути всі робочі негативні емоції на домочадців.
Дуже корисно частіше перебувати на свіжому повітрі. Якщо виходить, то кожен день робіть прогулянки по місту або парку. Або хоча б раз на тиждень виїжджайте на природу. Відпочиньте від повсякденної суєти. Перемикайтеся, не давайте негативним думкам, емоціям заволодіти вами, женіть їх геть. Намагайтеся думати про щось приємне для вас.
Хорошим засобом для профілактики стресу є заняття улюбленим захопленням. Займіться в’язанням, вишиванням, ліпленням або іншим заняттям, головне, що б воно вам було до душі і відволікало від повсякденних проблем.
Більше посміхайтеся. Сміх вважається найкращими ліками для профілактики стресу. Дивіться позитивні фільми, передачі, уявлення.
Ворогом стресу є заняття фізичними вправами. Спортивна активність підвищує опірність негативного впливу стресових ситуацій на людський організм. Під час фізичного заняття знижується напруга, підвищується самооцінка, але тільки якщо це заняття без режиму конкуренції.
Важливо також і харчування. Їжа повинна бути нежирною, але поживною. Потрібно вживати більше фруктів, овочів, злаків, молочних продуктів.
Добре розслабляє прийняття ванни з ефірними маслами або ароматерапія. Для цього краще підходять хвойні запахи, вони нейтралізують негативні емоції. Аромати ромашки, лаванди, шавлії знімають роздратування.
Рекомендується вести щоденник, де ви зможете відобразити всі свої переживання і проаналізувати їх, а в складних ситуаціях – знайти вихід. Ну а якщо вам нічого не цікаво, і сили закінчуються, тоді вже вам потрібно звернутися за допомогою до психолога. Він допоможе впоратися зі стресом.
Найголовніше – не приймайте всі неприємності близько до серця, перестаньте переживати і мучатись через дрібниці. І тоді вам буде легше попередити стресовий стан.