Розвиток електронних платежів по всьому світу йде досить швидкими темпами. З’являються нові проекти і нові можливості. Справжнім відкриттям в світі електронної торгівлі стала криптовалюта. Виникнувши спочатку в 2009 році, масову популярність вона почали набувати тільки зараз. Затребуваність криптовалюти породжує зростання їх курсової вартості. Лідером в цьому аспекті є біткоїн. Його курс на сьогоднішній день становить 1 BTC – 10 000 $. Але чому ж криптовалюта заслужила таку славу? Спробуємо розібратися.
Повна децентралізація
Перш за все криптовалюта є незалежною грошовою системою. Їх випуск ведеться виключно в результаті майнінгу. Вона не прив’язана до банківської сфери, але і не має за собою реального підкріплення, як це буває зі звичайними грошима, які забезпечені золотом. Вся система працює виключно на взаємній довірі користувачів. Подібна децентралізація вигідна користувачам і бізнес-структурам, проте влади держав ставляться до цього насторожено. Висловлюються думки, що криптовалюта може підірвати систему внутрішніх валют і обрушити економіку в країні. У зв’язку з цим впровадження цифрових грошей всіляко гальмується, а деякі йдуть і по шляху повної заборони.
Анонімність
Усі транзакції усередині кріптовалютной системи є абсолютно анонімними. Сторони не знають один про одного нічого, крім кількох рядків сформованого цифрового коду. Такий підхід приваблює не тільки чесних користувачів, але і шахраїв, тому при проведенні платежів слід бути акуратним і працювати тільки з перевіреними ресурсами.
Відсутність єдиного центру випуску грошей
У традиційній економіці емісію грошей може вести тільки державний банк країни. Криптовалюта ж «видобувається» майнерами, які можуть перебувати в абсолютно різних країнах. Існують вони завдяки внутрішній підтримці системи. Це правило справедливо і для біткоїна, і для інших криптовалют.
Наявність вибору між криптовалютами
До моменту зародження технології активно використовувався тільки біткоїн. Зараз доступних криптовалют налічується вже понад півтори тисячі. В результаті кожен користувач може вибрати, в якій валюті здійснювати платежі або куди вкласти капітали. Бізнесмени, біржі та торгівельні майданчики також активно працюють над тим, щоб забезпечити користувачам безперешкодний доступ до спектру криптовалют, спростити обмін та ін.
Малі комісійні ставки
У порівнянні з банківськими платежами платежі в криптовалюті значно виграють в плані комісійних ставок. Це пов’язано з тим, що система лояльна, децентралізована і підтримується виключно її учасниками. Тут немає необхідності платити відсотки банку і платіжним сервісам, які часом нещадно наживаються на клієнтах, встановлюючи захмарні відсотки за проведення операцій.
В цілому можна відзначити, що технологія криптовалют в її ідеалізованому варіанті має значні переваги перед традиційною банківською системою та іншими видами цифрових грошей. Однак, не слід забувати, що точних прогнозів щодо криптовалюти поки немає. Цей ринок залишається стихійним і неврегульованим, тому до будь-яких вкладень в даний вид цифрових активів потрібно ставитися з обережністю. Вкладникам слід адекватно оцінювати свої можливості і довіряти тільки офіційним ресурсам.