Давно пішла в минуле мода на бліду прозору шкіру, яка вважалася ознакою витонченості і аристократизму. Зараз в моді рівний красивий загар. Тим, кому пощастило жити десь в південному кліматі, та ще й біля теплого моря, можуть похвалитися гарною засмагою круглий рік. Деяким не так пощастило і доводиться вдаватися до деяких хитрощів, наприклад використовує спеціальні креми або регулярно відвідує солярій.
Солярій: користь чи шкода?
Про користь солярію не втомлюються сперечатися лікарі з самого появи солярію. Ну а поки лікарі сперечаються, солярії продовжують користуватися великою популярністю і, найголовніше, технічно вдосконалюватися, зводячи можливі ризики до мінімуму. Науково доведено, що в засмагу користь є, тому засмагати необхідно і без сонця наша шкіра не буде отримувати корисних речовин.
Коли людина радіє або щасливий, в його крові вирують ендорфіни – гормони задоволення. Найцікавіше, що викид ендорфінів стимулюють шоколад і … сонце! І якщо шоколад тримається кілька хвилин на мові і роками на стегнах, то з сонцем все набагато приємніше – загар зберігається надовго, не шкодячи організму, і навіть роблячи його більш привабливим. Тому якщо у вас депресія, нудьга, втома і взагалі поганий настрій – сходіть в солярій!
Корисне сонце

Як з’ясувалося, крім гормонів щастя, загар корисний ще тим, що від сонячних променів виробляється вітамін D3, який в продуктах зустрічається в малих кількостях, зазвичай в риб’ячому жирі, яйцях і молоці. Цей корисний вітамін відповідає за надзвичайно важливий хімічний процес в організмі – обмін кальцію і фосфору. Від цього процесу залежить стан наших кісток і зубів, а також наших м’язів. В організмі проводитися він може під впливом ультрафіолету. Але і це ще не все! Вітамін D3 стимулює розумову і фізичну діяльність. Простіше кажучи, наша голова швидше розуміє, і організм відчуває прилив сил. Цей чудовий «сонячний гормон» сприяє зміцненню імунітету і нормалізує тиск. Особливо він корисний тим, хто схильний до або часто хворіє різними простудними захворюваннями, обзавівся хронічним нежитем або бронхітом.
Якщо у вас були недавні переломи або взагалі є проблеми з цим, то похід в солярій допоможе зміцнити кістки і посприяє якнайшвидшому відновленню кісткової тканини. Однак солярій протипоказаний тим, хто страждає гнійничкові захворювання шкіри або хворобами суглобів. І краще утриматися від відвідування солярію тим, хто приймає гормональні таблетки, з порушеннями ендокринної системи, при різних пухлинних захворюваннях, при важкій бронхіальній астмі, при виснаженні, і при будь-якому вигляді кровотеч. Якщо після першого відвідування з’явився свербіж шкіри або вона почервоніла, то, можливо, вам солярій протипоказаний зовсім. У деяких чутливих людей буває атипова алергія на сонце. Звичайно ж, в будь-якому випадку, перед першим походом в солярій обов’язково порадьтеся зі своїм лікарем.
З невиразну міль – в яскраву метелика
Існує кілька типів шкіри: кельтський (рожево-біла шкіра і світле волосся), європейський (біла шкіра і темний або світлий колір волосся) і середземноморський ( «вроджена» засмагла шкіра і темне волосся). Перші два типи загоряють дуже повільно і з великим ризиком отримати опіки, довго перебуваючи під ультрафіолетом. «Середземноморського» типу нічого не загрожує, вони загоряють легко і без найменших проблем.
Якщо ж у вас бліда шкіра, а хочеться стати спекотної красунею з чудовим тілом кольору кориці, вам допоможе тільки солярій. Тому що тільки в солярії є можливість регулювати силу і інтенсивність ультрафіолету, з огляду на тип вашої шкіри. Для першого сеансу буде достатньо кількох хвилин, потім цей час поступово збільшується, щоб шкіра звикла, і обійшлося без стресів у вигляді опіків. У солярії шкіра підсушується, тому обов’язково використовуйте зволожуючий крем. Не потрібно гнатися за миттєвими результатами і смажитися в солярії по кілька разів на день. Пам’ятайте, що в усьому необхідна помірність і навіть найкорисніше ліки можуть бути небезпечно, якщо переборщити з дозою.
Що потрібно для солярію?
Обов’язково мати спеціальні креми для засмаги. Вони бувають двох типів:
- крем, який наноситься на все тіло ДО сеансу. Його ще називають «проявник», оскільки в нього входить речовина, що стимулює вироблення меланіну – фарбувального пігменту, який, власне, і є засмагою;
- крем, який зволожує, живить всю шкіру, а так само є «закрепителем» засмаги.
Перед солярієм видаліть всю косметику, інакше синтетичні речовини, що входять до її складу невідомо як себе поведуть під впливом ультрафіолету. Цілком можна отримати хімічний опік обличчя. Обов’язково зніміть всі прикраси. Перед відвідуванням солярію не потрібно чистити шкіру пілінгу, ходити в сауну і митися з милом. Також рекомендується утриматися від використання парфумів або дезодорантів на спиртовій основі. Спирт або його пари, потрапляючи на шкіру, при ультрафіолетовому випромінюванні її обпалюють і можуть залишитися темні «острівці» або плями опіків. При сеансі обов’язково прикривайте груди, оскільки вона є дуже чутливим органом жіночого організму і багато сонця для неї шкідливо. Після сеансу не рекомендується відразу купатися.
Найголовніше пам’ятати, що сонце в розумних межах дуже корисно і організм без нього зачахне, і буде хворіти. Але і перебір із засмагою не потрібен. Крім того, що «пересмажена» шкіра виглядає лякаюче, це ще й вкрай небезпечно для здоров’я. Будьте завжди красиві, розумні і щасливі!