Почали помічати, що підошві праски з’явився нагар? Він почав погано ковзати по матеріалу? Значить, настав момент зайнятися його очищенням. Зробити це нескладно. Однак важливо дотримуватися певних правил. Зокрема, забороняється використовувати для цих цілей ніж або наждачний папір. Подібна механічна обробка зробить праску непридатною до експлуатації.
Основні способи
- Сіль – це найбільш просте і ефективне рішення. Насипте її на газету і пропрасуйте по ній праскою, попередньо нагрівши її. Важливо, щоб сіль була дрібною.
- Спеціальний очищуючий олівець. Купити його можна в будь-якому господарському магазині. Розігрійте праску, відключіть її від мережі живлення і промажте основу олівцем. На ній повинна сформуватися піна. Її потрібно прибрати за допомогою звичайної ганчірки. Робити це треба швидко. Інакше піна застигне і прибрати її буде проблематично. Дану процедуру можна повторювати кілька разів.
- Оцет. Намочіть шматок м’якої тканини і ретельно протріть праску. Коли її підошва стане чистою, акуратно промийте її водою. Це допоможе позбутися від різкого запаху.
- Нашатирний спирт. Як і в ситуації з оцтом, потрібно намочити ганчірку і протерти нею праску.
- Харчова сода. Перемішайте її з миючим засобом. В результаті повинна утворитися густа кашка. Нанесіть її на основу праски і почекайте тридцять-сорок хвилин. Протягом цього часу наліт і бруд будуть роз’їдати.
- Ацетон. З його допомогою прибирають чорні плями на підставі праски. Намочіть їм м’яку ганчірку і ретельно протріть поверхню.
- Перекис водню. Нанесіть засіб на шматочок вати, а потім почистіть забруднені ділянки. Це дуже просте і ефективно рішення.
- Таблетки гідропіріта. Пам’ятайте, що подібну процедуру варто виконувати на балконі або в нормально провітрюваному приміщенні. Від таблетки виходить різкий і не дуже приємний запах. Нагрійте праску і проводьте цим засобом по її підошві. Бруд, що відшаровується можна прибрати звичайною ганчіркою.