У зв’язку з останніми новинами про введення санкцій проти величезної кількості російських IT компаній, пропонуємо вам розглянути альтернативи популярним в Україні сервісів Яндекс Пошта і Яндекс Диск. Популярні в основному тим, що по-перше, ці сервіси безкоштовні, і по-друге, дозволяють робити пошту на власному домені компанії, що дуже зручно.
Якщо, наприклад, Вконтакте, Однокласники і Майл Ру, нас менше цікавить, так як для бізнесу використовуються менше, то з Яндекс Пошта і іншими сервісами Яндекса, не все так просто. Ну санкції є санкції. Що робити пересічному користувачеві цих сервісів, куди переносити свою пошту?
З Яндекс Диском все просто. Використовуємо Google Disk і все. Багато його і використовують, до речі. А ось пошту перенести на Гугл досить складно. Не в плані технічному, а в тому що пошта від гугла на власному домені коштує грошей, і не малих. Сервіс від гугла називається Gsuite.
Альтернативи Яндекс Пошта
1. G Suite
Перша альтернатива, це звичайно ж Гугл сервіс, який дозволяє створювати корпоративну пошту на своєму домені. Сайт сервісу https://gsuite.google.com.ua/.
Переваги: Ви отримуєте все те що було на Яндексі, або майже все. В Гуглі, до речі, як нам здалося, захист від спаму краще і суворіше, ніж у кого небудь. Тут є як плюси, так і мінуси. Вирішувати вам.
Недоліки: Ця пошта платна. Потрібно платити вже після 14-денного пробного використання. Цінник стартує від 5$ за ОДИН ящик.
2. ZOHO Mail
Це хороша альтернатива як Яндекс поштою так і поштою від Гугла. сайт https://www.zoho.eu/mail/
Сервіси Зохо надають пошту для домену зі зручним інтерфейсом, CRM система і багато іншого. Мають інтеграцію з популярним в Україні сервісом телефонії Бінотел.
Переваги: безкоштовна до 25 користувачів. Багато функцій і інтеграцій. За бонуси можна отримати ще +25 безкоштовних аккаунти. Для малого бізнесу саме те.
Недоліки: Це не Гугл і не Яндекс. Пишіть в коментарях хто користується.
3. Власний поштовий сервер
І звичайно ж головною альтернативою для великого бізнесу стане покупка і настройка власного корпоративного поштового сервера.
Переваги: Повний контроль. Необмежена кількість ящиків. Статистика і багато іншого.
Недоліки: Дорожнеча. Потрібен сам сервер (але тут якщо ящиків багато, може бути дешевше ніж у Гугла). Потрібен Адмін зі знаннями вище середнього рядового сисадміна. Можна скористатися послугами сторонніх компаній.
ВИСНОВКИ: Взагалі альтернатив Яндексу можна знайти багато. Було б бажання. Вам вибирати. Рано чи пізно це б сталося 😉